/Files/images/zitrus_650x410.jpg

Фрукти - це найцінніше джерело вітамінів, мікроелементів і клітковини. Їх необхідно вживати щодня і краще свіжі, так як при транспортуванні і зберіганні руйнуються деякі вітаміни і корисні речовини. Плоди можна їсти окремо або приготувати багато різних фруктових коктейлів, які будуть не тільки смачними і красивими, але і принесуть організму велику користь.

Багато корисних речовин міститься в яблуках, персиках, ківі, апельсинах і кавунах, вони багаті вітаміном А, який впливає на утворення гормонів, що поліпшують зір і ріст волосся. Даний елемент сприяє зміцненню кісткової тканини і зубів, запобігаючи їх крихкість і сухість шкіри.

У ананасах, грейпфрутах, манго, лимонах, грушах і бананах міститься більше вітаміну В1, який відповідає за обмінні процеси організму. Насичуючи організм даним елементом за допомогою вживання фруктів, поліпшується нервова, серцево-судинна і м'язова системи. Також ці плоди запобігають розвитку захворювання «бери-бери» (авітамінозу вітаміну В1), при якому спостерігається порушення процесів жирового і вуглеводного обміну. Більше ніж в інших плодах вітаміну В2 міститься в ківі, вживання якого сприятливо впливає на утворення кров'яних тілець, що сприяють переносу кисню до тканин і органів. Без даного елемента порушується обмін вуглеводів в організмі людини. Кавуни, персики, банани і ківі також багаті вітаміном В3. У них ніацину настільки багато, що при щоденному вживанні людина може за короткий час нормалізувати роботу нервової системи, поліпшити стан шкірних покривів, усунути безсоння, прояснити свідомість і поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту.

Багато вітаміну В5 входить до складу апельсинів і бананів, без якого не здійснюється процес вироблення холестерину. Саме холестерин сприяє виділенню шкірою вітаміну D і виробленню стероїдних гормонів. Вітаміни, що входять до складу даних плодів сприятливо впливають на загальний стан людини, покращуючи його самопочуття і запобігаючи розвитку різних недуг. Без вітамінів, що входять до складу кавунів і бананів, неможливий метаболізм жирів, вуглеводів і білків, які сприяють появі антитіл, які формують імунну систему. У цих фруктах багато елементів групи В, а саме піридоксину, який сприятливо впливає на міжнейронну зв'язок клітин мозку.

Аскорбінова кислота входить до складу манго, кавуна, апельсина, лимона, ківі і яблука. Антіскорбутний елемент запобігає розвитку цинги і являє собою найсильніший природний антиоксидант, що зв'язує вільні радикали, що перешкоджає утворенню ракових клітин. Вплив вітамінів, що входять до складу даних плодів, сприятливо позначається на стані серцевої системи, шлунково-кишкового тракту і шкіри. Корисні компоненти даних плодів широко використовуються не тільки в косметології, а й для виготовлення лікарських засобів, оскільки вони сприяють загоєнню тканин шкірного покриву.

Кiлькiсть переглядiв: 390

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.