/Files/images/художники.jpg

«Чарівне скло»

для креативного та емоційного розвитку

Малювання на склі - не лише оригінальний засіб розвитку творчих здібностей малят, формування у них художнього мислення, а й ефективний вид арт-терапії. Одночасно створюючи зображення по різні боки скла, малюки вчаться бачити світ у його багатовимірності й мінливості, розуміти закони взаємозалежності, а також налагоджувати контакти, спільно працювати, виражати себе і при цьому цінувати самовираження іншого.

Живописна техніка такого виду малювання має давні традиції як у професійному, так і в народному мистецтві, сягаючи корінням часів Візантії та Риму. У центральній Європі розвиток цього виду живопису припадає на XVII-XVIII ст. В Україні живопис на склі поширився в XIX ст. Найчастіше у цій техніці малювали ікони, які не рідко називають «народними картинами на склі».

Наше життя

Наймолодших художників також приваблює цей вид мистецтва своєю надзвичайністю, можливістю експериментування, навіть якоюсь магічністю або чарівністю. Хіба ж не диво, коли зображення постає з обох боків площини, адже його створюють одночасно дві дитини по різні боки скла? На папері такий малюнок зробити неможливо.

Малювання на склі розвиває уяву, фантазію, адже створює ефект багатовимірної реальності, дозволяє домальовувати і змінювати зображення, змішувати фарби і легко витирати їх за допомогою звичайної ганчірки.

Наше життя

Важливо, що під час такої образотворчості малята набувають неоціненного досвіду колективної праці, налагодження взаємин з однолітками, розуміння співавторства і спільного натхнення.

Задля оптимального використання всіх можливостей малювання на склі у дитсадку створено креативні дошки – «Чарівне скло» - мольберт, у якому замість полотна використано оргскло у деревяній рамі. Таких мольбертів в нашому дитсадку є три, по одному на кожну групу.

Наше життя

Робота з «Чарівним склом»

Робота з «Чарівним склом» здійснюється впродовж усього дошкільного періоду. На склі малюкам можна показати, як цікаво один колір перетворюється на інший, коли змішуються фарби. На склі наймолодші охоче малюють пальчиками, зазвичай це випадкові крапки, штрихи, плями. Попри те, що набір способів малювання ще дуже скромний, вони відображають індивідуальні особливості малюка, його емоційний стан.

Наше життя

З трьох років у дитини поступово змінюється ставлення до свого малюнка, зявляється критичність. З дітьми молодшого та старшого дошкільного віку педагог може активно використовувати ігрові прийоми під час малювання на «Чарівному склі».

Спочатку з дітьми обігрується сюжет майбутнього малюнка за допомогою різних іграшок, предметів, художнього слова, а потім безпосередньо створюється зображення. Сам процес творчості обовязково варто супроводжувати емоційним коментарем. Такий підхід дозволяє зацікавити малюків, довше утримувати їхню увагу, створювати необхідний настрій і позитивну мотивацію діяльності, а також розвивати мовлення, фантазію та креативність.

Малюють діти пальчиками, долоньками, кулачками, стоячи по обидва боки мольберта. У своїх роботах юні художники намагаються передати своє сприйняття світу, емоційний стан, настрій, ставлення до казкового персонажу тощо. Колір предметів, що оточують дитину, не змінюється впродовж невеликого проміжку часу, а на склі колір рухається, змінюється, виникає і зникає. Саме тому таке малювання є внутрішньою подією і одночасно слугує ключем до емоційного розуміння мистецтва.

/Files/photogallery/1775/SAM_9593.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1549

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.